Our product range includes a wide range of wooden folding whiteboard table, pvc edge binding type table, foldable laptop table and wooden study table.
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Wood Type | MDF |
| Usage | Study, Coaching Center |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Storage Type | Without Storage |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Foldable | Yes |
| Portable | Yes |
| Shape | Rectangle Table |
| Usage/Application | For Home,Out Door,Office |
| Weight | 2.200 Kg |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Size | 60L x 40W in cm. |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Material | MDF Wood And MS |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Dimension | 60 Lx 40W cm |
| Shape | Rectangular |
| Color | Red |
| Mobile holder slot | Yes |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Material | Wood |
| Foldable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Warranty | no |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Wood Type | MDF |
| Table Shape | Rectangular |
| Material | MDF Wood and Ms Pipe |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Storage | Without Storage |
| Storage / Drawer | No |
| Storage Availability | Without Storage |
| Usage | Study |
| Color | Silver |
| Size | 60 x 40CM |
| Usage/Application | Home, Hospital, Inddor Out Door |
| Portable | Yes |
| Table Top Material | MDF |
| Brand | Maxzope |
| Foldable | Yes |
| Size/Dimension | 60L x 40 W in cm |
| Weight | 2.200 kg |
| Usage / Application | Home, Hospital, Inddor Out Door |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Sandeep Sojitra (Proprietor)
Maxzope
Block No 298, Near Sangram Farm, Kosmada
Surat - 395006, Gujarat, India