Our range of products include c biding foldable laptop table, multi purpose foldable laptop table, wooden laptop table, folding bed table, kids study table and foldable wood white board table.
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Material | Wood |
| Storage | Without Storage |
| Foldable | Yes |
| Size | 60 x 40 CM |
| Assembly Required | No |
| Color | Black |
| Weight | 2.5 KG |
| Uses | Reading, Eating, Working |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 162 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Stand Type | Foldable Stand |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Storage | Without Storage |
| Foldable | Yes |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Type | Foldable Table |
| Brand | Samsung |
| Packaging Type | Stander packing |
| Size | 60 L x 40 W CM |
| Table Height | 10.5 inch |
| Portable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Color | Mix Print |
| Usage/Application | For Home, Out Door , Office |
| Delivery Charges | Yes |
| Package Include | Yes |
| Onsite Assembly Provided | Yes |
| Features | EASY TO FOLD OUT, LARGE, STABLE, PORTABLE FOLDING TABLE, MULTI-PURPOSE LAPTOP DESK |
| Weight | 2.200 KG |
| Uses | Reading,Writing Eating, Working |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Wooden and Metal |
₹ 154 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Table Type | Portable Table |
| Foldability | Foldable |
| Storage | Without Storage |
| Adjustable Height | Fixed Height |
| Foldable | Yes |
| Top Finish | Matte Finish |
| Size | 60 x 40 CM |
| Weight | 2.200 kg |
| Portable | Yes |
| Dimensions | 60x40 cm |
| Table Top Dimension | 60 Lx 40 W |
| Usage/Application | writing, Reading, Eating and working |
| Maximum Load Capacity | 60 kg |
| Design Type | Customized, Standard |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Storage | Without Storage |
| Usage | Study |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Length | 32inch |
| Brand | Maxzope |
| Material | MDF Wood and MS Pipe |
| Appearance | Antique, Modern |
| Base Material | Wood And iron |
| Shape | Rectangular |
| Color | Yellow |
| Mobile holder slot | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Table Size | Compact |
| Storage | Without Storage |
| Usage | Study |
| Foldable | Yes |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wooden And MS Pipe |
| Portable | Yes |
| Handle Type | High Quality Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
| Weight | 2.200 Kg |
| Usage/Application | Home, Office, Bed room, Hospital |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Size | 10.5Inch |
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Table Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wood |
| Size | 60 L X 40 W in Cm |
| Portable | Yes |
| Color | White |
| Usage/Application | For Home, Out Door , Office and School |
| Weight | 2.200 KG |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 153 / Piece Get Latest Price
| Age Group | no age limit |
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Set Type | Table Only |
| Shape | Rectangular |
| Material | Wooden |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Seating Capacity | 60 kg |
| Theme | Plain |
| Storage Type | Without Storage |
| Color | Brown |
| Weight | 2.00 kg upto |
| Dimensions | 60 L x 40 W in CM |
| Portable | yes |
| Usage/Application | reading, writing, eating and work from home |
| Packaging Type | individual wrapeer packing then 10 pcs or 15 pcs master carton packing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Type | Foldable Legs |
| Material | Wooden |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Table Size | Compact |
| Wood Type | MDF |
| Storage | With Storage |
| Table Shape | Rectangular |
| Usage | Study |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Dimension | 60L X 40 W in cm |
| Size | 23.5 L x 15.7 W x 10 H in inch |
| Appearance | Antique, Modern |
| Portable | Yes |
| Base Material | Wooden And MS Stand |
| Shape | Rectangular |
| Package Contains | 10 pcs table each master carton |
| Usage/Application | Study, Writing, Reading and Eating |
| Mobile holder slot | Yes |
| Color | Multi Color |
| Weight | 2.00 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Age Group | no Age limit |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Set Type | Table Only |
| Material | Wooden |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Theme | Plain |
| Storage Type | Without Storage |
| Color | Blue |
| Weight | 2.00 kg upto |
| Dimensions | 60 L x 40 W in cm |
| Grade | A |
| Portable | Yes |
| Usage/Application | Reading, Writing, eating and work from home |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Age Group | For all |
| Table Material | MDF |
| Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Shape | Rectangular |
| Set Type | Table Only |
| Table Size | Compact |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Theme | Plain |
| Dimensions | 3x2 Feet |
| Storage | With Storage |
| Usage/Application | you can use any where like hOME, hOSPITAL, OFFICE INDOOR OUT DOOR |
| Storage Type | Drawer Storage |
| Size | 60 L X 40 W IN CM |
| No. of Drawers | 1 Drawer |
| Colour | Red |
| Finish Type | Matte |
| Desk Height | 10.5 INCH |
| Number Of Legs | 2 |
| Delivery Charges | Yes |
| Features | Study, Eating, Reading, Writing and work from home etc. |
| Product Weight | 2.00 Kg upto |
| Table Height | 10.5 inch |
| Drawers Lockable | No |
| Suitable For | Home, HOSPITAL, INDOOR AND OUTDOOR##HOSPITAL, INDOOR AND OUTDOOR,Office,Home,HOSPITAL, INDOOR AND OUTDOOR,Office,Home,Office,Home,HOSPITAL, INDOOR AND OUTDOOR, Office |
| Color | RED |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 161 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Overbed Table |
| Wood Type | MDF |
| Product Type | Foldable Lap Desk |
| Table Material | MDF |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Storage | Without Storage |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| Storage Availability | Without Storage |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Table Top Finish | Printed/Cartoon |
| Material | Wooden |
| Size | 60 L x 40 W in CM |
| Portable | Yes |
| Weight | 1.9 KG |
| Plywood Thickness | 10 mm |
₹ 161 / Piece Get Latest Price
| Age Group | For all |
| Table Material | MDF |
| Material | Wooden |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Set Type | Table Only |
| Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Theme | Cartoon Print |
| Storage Type | Without Storage |
| Size | 60*40 |
| Foldable | Yes |
| Color | White |
| Weight | 2.2 kg |
| Plywood Thickness | 11 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Storage | Without Storage |
| Usage | Study |
| Foldable | Yes |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wooden and MS Pipe |
| Usage/Application | home |
| Brand | Maxzope |
| Size | 60 x 40 CM |
| Portable | Yes |
| Color | Different Different Print |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 2.5 Kg |
| Plywood Thickness | 18mm |
| Handle Color | White |
| Set Contains | 10 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Coaching Center, Study, Office |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Table Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wood |
| Size | 60 L X 40 W in Cm |
| Portable | Yes |
| Color | White |
| Usage/Application | For Home, Out Door , Office |
| Weight | 2.200 KG |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 153 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Storage | With Storage |
| Foldable | Yes |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Size | 60 L x 40W in cm |
| Table Height | 10.5 inch |
| Portable | Yes |
| Assembly Required | No |
| Package Contains | 10 pcs or 15 pcs package |
| Color | Black |
| Delivery Charges | Yes |
| Package Include | yes |
| Material | Wood |
| Weight | 2 kg upto |
| No Of Drawers | 1 |
| Uses | Work from home, Study table, writing, eating |
| Plywood Thickness | 11 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Bed Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 Inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Bed Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 Inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
| With Mouse Pad | No |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Bed Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 Inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
| With Mouse Pad | No |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Up to 10 Inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
| With Mouse Pad | No |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Bed Table |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Compatible Device Size | Uo to 10 Inch |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Top Finish | Matte Finish |
Minimum order quantity: 60 Piece
Sandeep Sojitra (Proprietor)
Maxzope
Block No 298, Near Sangram Farm, Kosmada
Surat - 395006, Gujarat, India