Pioneers in the industry, we offer wooden white board writing table, whiteboard study table, white marker board study table, foldable white board table, wooden folding whiteboard table and whiteboard table from India.
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Office, Coaching Center, Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Foldable | Yes |
| Size | 40 * 60 CM |
| Color | White |
| Weight | 2.200 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Particle Board |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Usage/Application | School, Office, Home |
| Table Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Input Method | Marker |
| Material | Wood |
| Size | 60 L X 40 W in Cm |
| Portable | Yes |
| Color | White |
| Weight | Upto 2.200 KG |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 153 / Piece Get Latest Price
| Usage | Coaching Center, Study |
| Product Type | Foldable Lap Desk |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Material | Partical Board ood and MS Coatting pipe |
| Seating Capacity | 100 kg |
| Storage / Drawers | No |
| Dimensions | 37 Inch H * 33.4 Inch L * 24.8 Inch W |
| Size | 33.4L * 24.8 W* 37 H Inch |
| Table Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Material | Plastic |
| Table Shape | Rectangular |
| Table Material | MDF |
| Shape | Round |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Size | 30.8 x 30.4 x 13.8 cm |
| Brand | Maxzope |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Table |
| Diameter | 12 Inch |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 161 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | With Storage |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Foldable | Foldable |
| Material | Wood |
| Size | 60 l x 40 w in cm |
| Weight | 2.200 kg upto |
| No Of Drawers | 1 |
| Plywood Thickness | 11 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 161 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Foldable Lap Desk |
| Material | MDF |
| Usage | Office, Study, Coaching Center, School |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Shape | Rectangular |
| Table Shape | Rectangular |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Brand | Maxzope |
| Foldable | Yes |
| Dimensions | 60 L x 40 W |
| Storage | Without Storage |
| Table Height | 10.5 Inch |
| Usage/Application | Home, School, Office, Hospital |
| Colour | White |
| Finish Type | Glossy |
| Onsite Assembly Provided | Yes |
| Delivery Time | Within 7 days |
| Delivery Charges | Yes |
| Number Of Legs | 2 |
| Features | Curved desktop edge, ergonomic design, protective layer around the desktop, so you can feel comforta |
| Packaging Type | Standerd Packing |
| Product Weight | 2.200 KG |
| Suitable For | Office, Hospital, Home |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Size | 24.5 x 17 x 3.5 cm |
| Material | Wood |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Usage/Application | Writing, Reading, Eating |
| Weight | 2.200 kg upto |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Table Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Size | 60 L X 40 W in Cm |
| Portable | Yes |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Home,Hospital,office And School |
| Material | Wooden and MS Pipe |
| Weight | 2.200 KG |
| Plywood Thickness | 11mm |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Board Size | 60x40 inch |
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Table Shape | Rectangular |
| Storage | Without Storage |
| Table Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Size | 60 L X 40 W in Cm |
| Portable | Yes |
| Usage/Application | For Home, Out Door , Office and School |
| Handle Color | Black And White |
| Surface Finish | Standard Finishing |
| Weight | 2.200 KG |
| Plywood Thickness | 11mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 157 / Piece Get Latest Price
| Usage | Study |
| Surface Type | Whiteboard Top |
| Shape | Rectangular |
| Table Shape | Rectangular |
| Brand | Maxzope |
| Table Material | MDF |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Dimensions | 60 L x 40 W |
| Foldable | Foldable |
| Storage | Without Storage |
| Usage/Application | Home, Hospital, Office and School |
| Color | White |
| Material | MDF |
| Design Type | Standard |
| Size | 60 L x 40 W in Cm |
| Table Top Material | Solid Wood |
| Colour | White |
| Finish Type | Glossy |
| Style | Modern |
| Desk Height | 10.5 Inch |
| Delivery Time | Within 7 days |
| Onsite Assembly Provided | Yes |
| Delivery Charges | Yes |
| Features | Curved desktop edge, ergonomic design, protective layer around the desktop, so you can feel comforta |
| Product Weight | 2.200 KG |
| Table Height | 10.5 Inch |
| Suitable For | Home, Office,Home,School, Office |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
Sandeep Sojitra (Proprietor)
Maxzope
Block No 298, Near Sangram Farm, Kosmada
Surat - 395006, Gujarat, India