Our product range includes a wide range of kids cartoon study table, kids study table, study tables for kids, study table and height adjustable table.
₹ 162 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Table Size | Compact |
| Usage | Study |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wood |
| Color | Red |
| Weight | 2.2 kg |
| Surface Finish | mate |
| Dimensions | 60*40 |
| Brand | Maxzope |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Material | MDF Wood And MS |
| Age Group | No age limit |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Table Size | Compact |
| Set Type | Table Only |
| Usage | Study |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Dimension | 60 Lx 40W cm |
| Appearance | Antique, Modern |
| Brand | Supreme |
| Shape | Rectangular |
| Color | Orange |
| Mobile holder slot | Yes |
₹ 162 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Portable Table |
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Foldable | Yes |
| Usage | Study |
| Compatible Device Size | Up to 10 inch |
| Table Shape | Rectangular |
| With Cooling Fan | Without Fan |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Material | Wood |
| Size | 60*40 cm |
| Table Height | 26.6 cm |
| Weight | 2.2 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Foldable Lap Desk |
| Table Material | MDF |
| Table Type | Study Table |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Seating Capacity | 1 Seater |
| Shape | Rectangular |
| Material | MDF |
| Foldable | Yes |
| Storage Availability | Without Storage |
| Table Top Finish | Printed/Cartoon |
| Type | portable |
| Color | Red |
| Weight | 2.2 kg |
| Dimensions | 60*40 |
| Surface Finish | matt |
| Brand | Maxzope |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Table Type | Height Adjustable |
| Age Group | no Age limit |
| Shape | Rectangular |
| Set Type | Table Only |
| Material | Wooden |
| Height Adjustability | Adjustable Height |
| Seating Capacity | 100 kg |
| Theme | plan |
| Storage Type | Without Storage |
| Weight | 4kg |
| Dimensions | 60L x 40Wx 60 to 76 H in Cm |
| Portable | Yes |
| Usage/Application | Reading, Eating, Writing and work from home |
| Packaging Type | Individual Box Packing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 9 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Table Material | MDF |
| Folding Mechanism | Foldable Legs |
| Shape | Rectangular |
| Material | Wooden |
| Usage | Study |
| Table Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Weight | 2 KG |
| Surface Finish | Color Coated |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Maxzope |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Mechanism | Manual |
| Age Group | No age limit |
| Table Type | Height Adjustable |
| Frame Material | PVC |
| Top Material | MDF |
| Set Type | Table Only |
| Shape | Rectangular |
| Top Shape | Rectangular |
| Height Adjustability | Adjustable Height |
| Seating Capacity | 100 kg |
| Usage | Office |
| Castor Wheels | With Wheels |
| Weight | 4kg |
| Dimensions | 60L x 40Wx 60 to 76 H in Cm |
| Portable | Yes |
| Usage/Application | Reading, Eating, Writing and work from home |
| Packaging Type | Individual Box Packing |
| Material | Iron |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 9 Piece
Sandeep Sojitra (Proprietor)
Maxzope
Block No 298, Near Sangram Farm, Kosmada
Surat - 395006, Gujarat, India